Dažniausios dilemos, kurias reikės išspręsti norint išsiųsti siuntą

Siuntos siuntimas net į tolimas šalis jau kuris laikas nėra prabanga. Kasdien didžiuliai siuntinių srautai keliauja iš miesto į miestą, iš vienos šalies į kitą, kurjeriai ir transporto priemonės „maišo“ žemės, vandens ir oro kelius. Jei prieš kelerius metus į svečias šalis dovanas siųsdavome tik ypatingomis progomis, tai šiandien tokia galimybe naudojamės kur kas dažniau. Tiesa, norintys išsiųsti siuntinį, nepriklausomai nuo gavėjo adreso, dažnai sprendžia tam tikras esmines dilemas. Kokias? Trumpai aptarkime.

Atskiri vežėjai ar centralizuota sistema?

Greičiausiai pirmas klausimas bus vežėjo pasirinkimas. Pastarasis dažniausiai turi dvi alternatyvas – rinktis centralizuotoje sistemoje, vienijančioje daug vežėjų, arba ieškoti ir vertinti kiekvieną vežėją atskirai. Pasirinkę antrąjį variantą sugaištama daug laiko, tad jei jo stokojama, verčiau iškart ieškoti centralizuotos sistemos. Vertinant vežėjus pasitelkiama jų svetainėse internete esanti informacija. Tiesa, ne visi vežėjai gabena siuntas į užsienį, todėl jei aktualus siuntimas į kitas šalis, pirmiausia reikia ieškoti informacijos, ar konkretus vežėjas teikia tarptautinių siuntų gabenimo paslaugą. Svarbu įvertinti atskirų vežėjų sąlygas ir, žinoma, transportavimo kainą, nes būtent ji daugeliui reikšmingas kriterijus. Dažnas vežėjas savo internetinėje svetainėje pateikia siuntų gabenimo kainos skaičiavimo formą, todėl greitai ir lengvai galima sužinoti, kiek kainuos siuntinio gabenimas. Visgi norint pasirinkti kainos požiūriu palankiausią variantą teks pavargti – užtruksite, kol susiskaičiuosite daugelio vežėjų kainas.

Kas kita – centralizuota sistema, apjungianti daug vežėjų. Pavyzdžiui, galime išskirti www.parcelabc.lt,  vienijančią tūkstančius vežėjų ne tik mūsų šalyje, bet ir užsienyje. Naudotis tokia sistema pirmiausia verta jau dėl laiko sąnaudų – norint rasti pigiausią, greičiausią ar optimaliausią siuntinio gabenimo variantą prireiks kur kas mažiau nei minutės. Patiems nereikės nieko ieškoti, vertinti ir lyginti alternatyvų – viską atliks sistema. Tai ypač patogu siunčiant į užsienį.

Drausti ar ne?

Dar vienas klausimas, kylantis siuntinio siuntėjui, – ar būtinai reikalingas siuntinio draudimas. Suprantama, draudimas reiškia papildomas išlaidas. Bet, kita vertus, jis užtikrina saugumą ir apsaugo nuo nepageidaujamų išlaidų, jei siuntinys būtų apgadintas ar prarastas.

Dažnai priimamas sprendimas drausti tik siunčiant kiek vertingesnius daiktus, o dėl nedidelės vertės daiktų neretai abejojama ir pagailima papildomų pinigų jų draudimui. Jei siunčiamas nedidelės vertės daiktas, tikslinga pasirinkti vežėją, kuris nemokamai draudžia visas siuntas iki tam tikros sumos, pavyzdžiui, 25 eurų. Tokia galimybe galima pasinaudoti siunčiant per jau minėtą platformą ParcelABC. Tai reiškia, kad praradus siuntinį, kurio vertė neviršija 25 eurų, siuntėjui kompensuojama visa ar dalis patirtos žalos.
Kiek daiktų galima pakuoti į dėžę?

Tinkamas siuntinio supakavimas – vienas iš jo sklandžios kelionės garantų. Neretai svarstoma, kiek daiktų galima pakuoti į vieną dėžę: vieną ar daugiau? Jei daiktai nedūžtantys, tuomet galima į dėžę sudėti ir kelis daiktus, tik svarbu, kad jie nebūtų įsprausti, nesiliestų prie dėžės sienelių, nereikia gailėti specialios pakavimo medžiagos, kad siunčiami daiktai dėžėje būtų sudėti stabiliai. O štai dužius ir trapius daiktus, taip pat galinčius lūžti pakuoti reikia po vieną į dėžę.

Galima siųsti ar negalima?

Ir dar vienas dažnai svarstomas klausimas – ar galima siųsti daiktus, kuriuos planuojama. Dėl tokių daiktų kaip drabužiai, avalynę, žaislai ir pan., matyt, abejonių nekyla – juos drąsiai galima pakuoti ir siųsti. Kur kas sudėtingiau su rečiau siunčiamais daiktais. Šiuo klausimu svarbu žinoti draudžiamų siųsti daiktų sąrašą, į kurį įeina didelės vertės daiktai, pinigai, čekiai, dokumentai, lipnios, sprogstamosios, degiosios medžiagos, narkotinės medžiagos, augalai, gyvūnai, ginklai, amunicija ir kt. Apie konkretų daiktą visada galima klausti pasirinkto vežėjo.

Griežtai draudžiama Marijampolietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Marijampolietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Marijampolietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.83.236.51.

Rašyti

Portalo Marijampolietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Marijampole@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Birželio 22 d. Alfonso Eidinto knygos „Gyvenimas Lietuvai. Vincas Mašalaitis ir jo darbai“ pristatymas Marijampolėje

Birželio 22 d., 18 val. Marijampolės kultūros centro Sūduvos dailės galerijoje bus pristatoma prof. dr. Alfonso Eidinto knyga „Gyvenimas Lietuv...