80 proc. palūkanų kompensacija – ir už investicinius kreditus su garantija

Žemės ūkio ministerija, siekdama sudaryti kuo palankesnes sąlygas investuojantiems į žemės ūkio sektorių, 2018 m. birželio 8 d. patvirtino naujas palūkanų už investicinius kreditus ar lizingo paslaugas su Žemės ūkio paskolų garantijų fondo (ŽŪPGF) garantija kompensavimo taisykles. Nuo šiol tiek investicinių, tiek trumpalaikių ar biologiniam turtui įsigyti skirtų kreditų palūkanos bus kompensuojamos 80 proc.

Pagal naujas taisykles, palūkanos 80 proc. bus kompensuojamos tiek už investicinius kreditus, tiek už lizingo paslaugas, kompensavimo terminas – 3 metai, maksimali kompensuojama palūkanų norma – 4 proc. Palūkanų kompensacija gali pasinaudoti  kaimo vietovėje veikiantys ūkio subjektai, užsiimantys tiek pirmine žemės ūkio gamyba, tiek alternatyviąja veikla. Žemės ūkio kooperatinės bendrovės (kooperatyvai), siekiantys gauti palūkanų kompensaciją, turi būti pripažinti žemės ūkio kooperatyvais ir užsiimti žemės ūkio produktų perdirbimu ar prekyba žemės ūkio produktais gyvulininkystės, pieno, uogų, vaisių bei daržovių sektoriuje.

Iki šiol 80 proc. palūkanų kompensacija galėjo pasinaudoti tik trumpalaikiam ar biologiniam turtui skirtų kreditų su garantija gavėjai. Suvienodinus palūkanų kompensavimo procentą, palūkanų kompensacijos bus dar svaresnė pagalba ūkio subjektams, investuojantiems kaimo vietovėse.

Pasikeitus taisyklėms, palūkanų kompensavimo tvarka išliko nepakitusi. Ūkio subjektai, ketinantys gauti palūkanų kompensacijas, ŽŪPGF kartu su paraiška garantijai gauti turi pateikti ir prašymą dėl palūkanų kompensavimo. Jokių kitų papildomų dokumentų ūkio subjektui pateikti nereikia visą kompensavimo laikotarpį, palūkanų kompensacijos išmokamos metų pabaigoje už praėjusius metus.Žemės ūkio paskolų garantijų fondo informacija

Griežtai draudžiama Marijampolietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Marijampolietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Marijampolietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 52.23.192.92.

Rašyti

Portalo Marijampolietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Marijampole@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

SADM teiks pataisas dėl dirbančių tėvų pirmaisiais vaiko priežiūros metais

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teiks Ligos ir motinystės įstatymo pataisas dėl pirmaisiais vaiko priežiūros metais išmokas gaunanči...

Ministras L. Kukuraitis: pasiekėme kompromisą dėl vaikų apsaugos

Seimas antradienį po svarstymo pritarė jungtiniam Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Seimo nario Ramūno Karbauskio Vaiko teisių apsaug...