Rinkliavą už atliekų surinkimą ir tvarkymą nustatančių taisyklių patikslinimai įsigalios nuo 2019 m.

Vyriausybė patikslino Vietinės rinkliavos ar kitos įmokos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžio nustatymo taisykles. Šie patikslinimai aktualūs tiek gyventojams, tiek žemdirbiams, tiek verslui. Jie įsigalios 2019 m. sausio 1 d.

Kaip sakė Aplinkos ministerijos Atliekų departamento direktorė Agnė Bagočiutė, ministerija pasiūlė pakeisti šias taisykles, įvertinusi jų taikymo praktiką, atsižvelgusi į savivaldybių siūlymus ir gyventojų skundus. Pakeitimai leidžia aiškiau reglamentuoti komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų kainodaros tvarką ir sudaryti sąlygas kuo objektyviau apskaičiuoti savivaldybių nustatomas įmokas už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą.

Viena svarbiausių naujovių – tai, kad nebereikės mokėti pastoviosios įmokos dedamosios, kai nekilnojamasis turtas yra netinkamas ar negalimas naudoti ir jame negyvenama. Iki šiol pastovioji įmokos dedamoji, kurią moka visi nekilnojamojo turto objektų savininkai, buvo skaičiuojama net tais atvejais, kai likę tik pastato pamatai.

Kita aktuali naujovė – įpareigojimas detalizuoti atliekų turėtojams teikiamas sąskaitas už komunalinių atliekų surinkimą ir nurodyti savivaldybės teritorijoje praėjusiais metais rūšiuotų ir nerūšiuotų atliekų dalis.

Ne mažiau svarbus ir gyventojams, ir verslui dar vienas pakeitimas – tai, kad savivaldybės, nustatydamos atliekų susikaupimo normą, taikomą apskaičiuojant minimalią komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos apimtį, turės skaičiuoti pagal vienam gyventojui ar darbuotojui tenkantį atliekų kiekį kilogramais, o ne pagal nekilnojamojo turto plotą, kaip pasitaikydavo iki šiol. 

Griežtai draudžiama Marijampolietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Marijampolietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Marijampolietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.147.142.16.

Rašyti

Portalo Marijampolietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Marijampole@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Profesinio mokymo įstaigos ruošiasi lapkričio viduryje prasidėsiančiam mokinių priėmimui

Lapkričio 14 d. prasidėsiantis pirmą kartą vykdomas žiemos priėmimas į profesinio mokymo įstaigas buvo aptartas per švietimo ir mokslo minist...

Teismas patenkino prokuroro skundą dėl melagingų parodymų davimo Darbo partijos byloje

Kauno apygardos teismas iš esmės patenkino Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojo Sauli...