Valstybinių miškų urėdija perspėja: policijai pranešime apie kiekvieną atvejį

Prasidėjus šildymo sezonui, tradiciškai padažnėja medienos vagysčių, kai piliečiai bando nemokamai įsigyti malkų. VĮ Valstybinių miškų urėdija perspėja, kad dėl kiekvieno užfiksuoto nelegalaus miško kirtimo ar kito pažeidimo bus kreipiamasi į policiją.

„Norėtume atkreipti dėmesį, kad gyventojai gali kreiptis į mūsų teritorinius padalinius ir legaliai įsigyti medienos malkoms. Sudarius sutartį, miškininkai parodys, kuriuos medžius galima nukirsti. Bandant tai padaryti nelegaliai, malkos gali tapti labai brangios. Mūsų pareiga saugoti valstybės turtą – mišką, tad apie kiekvieną atvejį pranešame policijai ir labai dažnai atrandame tvarkos pažeidėjus“, – sako Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.

Nors vagystės iš miško fiksuojamos visus metus, ypatingai jų padaugėja rudenį, prasidėjus šildymo sezonui. Vienas paskutinių atvejų: Nemenčinės teritorinio padalinio darbuotojai spalio 8-ąją Sužionių girininkijoje pastebėjo nukirstų medžių likučius. Pagal paliktus pėdsakus, Sužionių girininkijos miškininkai greitai surado pavogtą medieną Eitminiškių gyvenvietės namų valdoje.

Nustatyta, kad iš viso nukirsta 40 medžių, tarp jų – vienas ąžuolas ir septyni uosiai, o valstybei padaryta žala siekia daugiau kaip 500 eurų. Medieną pavogęs pilietis ne tik turės kompensuoti valstybei padarytą nuostolį – atlikusi tyrimą, dėl bausmės skyrimo spręs ir policija.

Panašių atvejų užfiksuota ir išaiškinta ne viename Valstybinių miškų urėdijos padalinyje.

Fiksuojamos ir stambesnės miškų vagystės. Štai 2018 m. rugsėjį Utenos regioninio padalinio Videniškių girininkijoje rezervuotame nuosavybės teisėms atstatyti skirtame miške nustatytas neteisėtas miško kirtimas, kurio metu plynai iškirsta 1,68 ha miško. Miškininkų vertinimu, šioje teritorijoje yra iškirsta ir pagrobta 133,06 kub. m medienos. Valstybinių miškų urėdijos Utenos regioniniam padaliniui padarytas nuostolis, susidaręs pagrobus neteisėtai iškirstą medieną ir įvertinus žalą aplinkai, siekia beveik 20 tūkst. eurų. Įvykį tiria Utenos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Molėtų rajono policijos komisariatas.

„Miško vagystės – ne vienintelė miškų ūkio problema. Fiksuojame daugiau nusikalstamų ar chuliganiškų įvykių, kuriuos visus taip pat perduodame tirti pareigūnams. Tad prieš darydami bet kokį teisės pažeidimą miške, geriau darsyk pagalvokite ir nedarykite“, – sako M. Pulkauninkas.

Štai Kaišiadorių regioninio padalinio Būdos girininkijoje 2018 m. rugpjūčio 21-ąją, pirminiais duomenimis, buvo padegtas tarnybinis automobilis „Toyota Hilux“, įvykį tiria policija.

Nemenčinės regioninio padalinio darbuotojai 2018 m. spalio 3 d. susidūrė su chuliganišku besielgiančiu piliečiu, kuris lengvuoju automobiliu blokavo kelią miškovežiui, vykusiam į Meros girininkiją vykdyti medienos krovos darbų. Automobilio vairuotojas savo veiksmus motyvavo tuo, kad jam nepatinka miško kirtimo darbai. Policija pradėjo tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

„Stengiamės kovoti su bet kokiais nusikaltimais miškų ūkyje, norime, kad visi žinotų, jog bet kokia neleistina veikla bus fiksuojama ir perduodama tirti atitinkamoms tarnyboms“, – sako M. Pulkauninkas.

Siekdama miškų ūkio sistemą padaryti kuo skaidresnę, Valstybinių miškų urėdija atliko jau eilę veiksmų, kurie turėtų padėti ne tik mažinti teisės pažeidimų kiekį, bet veikti ir kaip prevencinė priemonė.

Šių metų liepą įsteigtas anoniminis pasitikėjimo elektroninio pašto adresas pasitikejimolinija@vivmu.lt. Taip pat šiemet pasirašyti Valstybinių miškų urėdijos susitarimai su Specialiųjų tyrimų tarnyba bei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, sutarta glaudžiau bendradarbiauti ne tik kovojant su užfiksuotais korupcijos atvejais, bet ir identifikuojant rizikos faktorius, rengiant korupcijos prevencijos priemones, sistemingai keičiantis aktualia informacija.

Valstybinių miškų urėdija yra valstybės įmonė, patikėjimo teise valdanti valstybinius miškus ir jais disponuojanti įstatymų nustatyta tvarka, taip pat vykdanti juose kompleksinę miškų ūkio veiklą, kuri apima miškų atkūrimą, priežiūrą, apsaugą, racionalų miškų išteklių naudojimą ir prekybą mediena bei miško ištekliais. Valstybinių miškų urėdijos visas turtas nuosavybės teise priklauso Lietuvos Respublikai.

Griežtai draudžiama Marijampolietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Marijampolietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Marijampolietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.209.202.123.

Rašyti

Portalo Marijampolietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Marijampole@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Tyrimas: organizmo valymo procedūra „išvalė“ pacientų pinigines

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (Akreditavimo tarnyba), gavusi paklausimų ir sku...

Knyga „100 klausimų apie klimato kaitą“ – jau Aplinkos ministerijos tinklapyje

Nemažo susidomėjimo sulaukusią knygą „100 klausimų apie klimato kaitą“, kuri Aplinkos ministerijos iniciatyva buvo išleista prieš metus, j...